Jak najít své místo ve světě? Ptá se českých diváků v inscenaci Chotto Desh slavná Akram Khan Company

21. červen 2024

Stejnou otázku si světoznámý choreograf Akram Khan položil už ve svém ikonickém sólu Desh, se kterým navštívil Prahu před deseti lety. Festival Tanec Praha teď pozval jeho soubor Akram Khan Company z Londýna, aby inscenaci pro jediného tanečníka, ale mnoho příběhů předvedl znovu. Tentokrát však v adaptaci a režii Sue Buckmaster pro rodinné publikum s dětmi. Pod názvem Chotto Desh je ještě v pátek 21. června k vidění v pražském divadle Archa+.

Co může inscenace nabídnout mladým lidem? Jak chápe domov a jak se k tématu kulturní identity staví dvojice alternujících tanečníků? V čem se liší nové pojetí od původní verze, ale taky proč mají interpreti oholené hlavy, to všechno se dozvíte v naší reportáži.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.