Jak mluvit o duševním zdraví prostřednictvím umění a médií? Důležité je komunikovat naději
Závažné potíže s duševním zdravím v průběhu svého života prožije průměrně každý pátý dospělý Čech. Jak témata duševního zdraví a nemoci komunikovat skrze umění a média? Jak vyprávět příběhy lidí se zkušeností s duševním onemocněním věrně a zároveň citlivě? Hosty ArtCafé Anny Herza Tydlitátové jsou organizátorka festivalu Na hlavu Pavla Chlebounová, výzkumný pracovník Národního ústavu duševního zdraví Alexandr Kasal a režisérka uměleckého Kolektivu Nesladim Linda Dušková.
HLEDÁTE POMOC? NEBUĎTE NA TO SAMI
Linka první psychické pomoci
http://linkapsychickepomoci.cz/
Péče o duševní zdraví (NUDZ)
https://www.opatruj.se/
Pomoc a informace při sebevražedných myšlenkách
https://sebevrazdy.cz/
Linka seniorů
https://linka-senioru.elpida.cz/
Související
-
Umění odpočinku. Jak si denně brát zpět své tělo, mysl a duši?
Advent by měl být časem klidu a míru, přitom bývá jedním z nejvytíženějších období v roce. Jak si vzít zpět své tělo, mysl a duši? ArtCafé moderuje Anna Herza Tydlitátová.
-
Jak může umění pomoct k destigmatizaci duševníсh poruch?
Alžběta Žabová pozvala do ArtCafé Pavlu Chlebounovou a Karolínou Mladou z Festivalu Na hlavu a také Dominiku Hejzlarovou z divadelního spolku dr.amAS.
-
Eva Koťátková: Svět je plný útlaku. Pokud jsme o něm schopni mluvit, jsme na dobré cestě odbourat ho
Výtvarnice Eva Koťátková má blízko k divadlu, literatuře i obyčejným příběhům. Celoživotní inspirací je pro ni téma sociálních nerovností, strachu, nejistot i snů.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?