Jak bojovat s nedůvěrou? Nálepkování ničemu nepomůže, důležité je psát věcně, říká šéfredaktor Respektu Erik Tabery
Na začátku listopadu oznámil týdeník Respekt start éry bez vydavatelského domu Economia v zádech. Kdyby se vyvázání z vydavatelství nepovedlo, byl šéfredaktor listu Erik Tabery připraven odejít. „Už jsem de facto odcházel, nevěřil jsem, že se to dá změnit,“ řekl ve Vizitce Haně Slívové. Mluvil ale i o tom, v čem byla pro novináře klíčová pozdní 90. léta, od koho se on sám učil novinařinu a proč se nikdy nevěnoval divadlu, ačkoliv v divadelním prostředí vyrůstal.
Související
-
Co bychom udělali na jejich místě? Nesuďme a prosme, ať se rozhodujeme správně, říká Mikuláš Kroupa
Chtěl se stát novinářem, spolupracoval – a spolupracuje – s Českým rozhlasem, byl reportérem české BBC. Nakonec svůj záběr rozšířil a před 20 lety založil Post Bellum.
-
Společnost mi přiřadila škatulku dělníka, ale to já nechtěl. Měl jsem štěstí, říká Patrik Banga
„Kdy mi naposledy přišla rasistická zpráva? Asi před třemi hodinami, nějaký pán nechutně reagoval na moji kritiku vystoupení pana Kozuba,“ říká Patrik Banga.
-
Spisovatel Martin M. Šimečka: Pro středoevropský prostor je typické, že je posedlý vlastní politikou
„Psaní má pro mě smysl jen tehdy, když jde o výpověď osobní zkušenosti. Téma, o kterém píšu, musím mít hluboce prožité,” řekl ve Vizitce spisovatel Martin M. Šimečka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.