Istanbulská úmluva vzbuzuje vášnivou polemiku. Do debaty se nyní zapojuje A Studio Rubín
Po inscenacích Jenom matky vědí, o čem ten život je a O bílých heterosexuálních mužích, kteří jedí maso přichází autorka a režisérka Barbara Herz s další tematicky spřízněnou, společensky angažovanou hrou. Dokumentární inscenace Istanbulská úmluva, vytvořená tentokrát ve spolupráci s neziskovou organizací Otevřená společnost, bude mít premiéru v pražském divadle A Studio Rubín 19. ledna.
„Rozhodly jsme se, že chceme inscenovat přímo tu debatu, která o Istanbulské úmluvě vzniká, protože mě už dlouho zajímá téma moderních společenských mýtů“, říká režisérka Barbara Herz a dodává: „Velmi mě zaujala grotesknost reality, která v tuto chvíli překonává veškeré moje groteskní snahy režisérky v tom, že jeden dokument, který se snaží pomoci obětem domácího a sexualizovaného násilí, může vyvolat tak extrémní emoce…“ Barbara Herz byla společně s dramaturgyní Dagmarou Fričovou hostem Mozaiky.
Související
-
Divadelní bilance 2023: Prokletý klaun Houellebecq i globalizovaná kuchyň
Která představení patří podle našich recenzentů a recenzentek k tomu nejlepšímu, co se letos na domácí divadelní scéně urodilo?
-
Co když chybí ti nejbližší? Činoherní klub demonstruje konvenční touhu po štěstí nezadaného gaye
Je vám skoro třicet, všechny kamarádky se vdávají a vy jste stále nenašel svůj vysněný protějšek. Jak se s tím vyrovnat?
-
Dějiny násilí. První divadelní přepis Édouarda Louise přiváží do Prahy berlínská Schaubühne
V románu Dějiny násilí se francouzský spisovatel Édouard Louis vyznává z traumatizující události svého dospívání.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.