I/O

10. leden 2024

Britský zpěvák a autor Peter Gabriel vydal po delší pauze nové album. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Peter Gabriel je prostě nepřehlédnutelný a tomu odpovídá i sestava, která se na novince I/O, albu dne, podílela. Například Tony Levin, Manu Katché nebo výrazný a nesmírně důležitý Brian Eno. Tato skupina už postarších mužů dala výslednému tvaru až neuvěřitelně současný tvar. Občas na můj vkus až příliš zasedlý do elektronických postupů, ale co čekat od muziky, která má ambice zasáhnout současné spektrum zájemců a nežít v minulosti. Deska I/O je tedy nadčasová, chvílemi se skladbami postradatelnými, s několika zaímavými výboji. Z mého pohledu spíš kuriozita než přelom. Ale můj pohled je archaický. Žijeme teď a sem novinka Petera Gabriela patří. (…)

)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • Buried in the Hail

    Temné a tudíž věrohodné blues, tak by se dala označit novinka irského zpěváka, kytaristy a autora Doma Martina. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • Christmas With My Friends VIII

    Švédský trombonista, autor a zpěvák Nils Landgren se už poosmé vrací k vánočním skladbám. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • In December

    Novinka amerického klavíristy a skladatele Roberta Glaspera. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.