Gustav Mahler: Des Knaben Wunderhorn (Chlapcův kouzelný roh)

4. únor 2022

vorba Gustava Mahlera, jak ji upravili Radek Baborák a Tomáš Ille, a jak ji před časem jako komorní hudbu natočil Baborák Ensemble se třemi zpěváky: Kateřinou Kněžíkovou, Markétou Cukrovou a Adamem Plachetkou. Hodnocení připravil Petr Veber.

(…) Radek Baborák proklamativně ke „své“ desce říká, že Mahlerova hudba je zdrojem inspirace a radosti, že se dobře hraje, že vyvolává mnoho rozličných emocí. A proč hrají úpravy a ne originály? Prý proto, že je to baví. Není proč nesouhlasit. Komorní úpravy různých novějších děl, včetně těch Mahlerových, na počátku 20. století vznikaly často. Dávají i v naší současnosti praktickou možnost uvést některé skladby i tam, kde by to jinak nešlo, a navíc přinášejí inovativní osvěžení, oživení. Proč ne. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko