Gilbert Keith Chesterton: Obrana zbožňování dětí
Neotřelý pohled na paradoxy života a laskavý smysl pro humor. I to jsou důvody, proč Gilbert Keith Chesterton stále patří k nejcitovanějším autorům světa. Jeho esej z výboru Ohromné maličkosti čte Rudolf Pellar. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.
Gilbert Keith Chesterton (1874–1936) pocházel ze zámožné londýnské rodiny. Nedokončil studium malířství a živil se jako novinář. Jeho dílo je velmi rozsáhlé, zahrnuje všechny literární žánry, psal romány, detektivky, byl zároveň literárním a společenským kritikem, novinářem, psal básně a eseje. Ve svých textech vždy obhajoval tradiční hodnoty, neváhal komentovat svět, vládu, politiku, ekonomiku, filozofii, teologii a o mnoha dalších tématech často a rád debatoval.
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.