Giacomo Puccini: Tosca

6. únor 2024

Nová nahrávka Pucciniho opery s dirigentem Carlem Montanarem, Berlínským rozhlasovým orchestrem a pěvci Melody Moore, Stefanem Popem a Lesterem Lynchem v rolích zpěvačky Tosky, malíře Cavaradossiho a krutého šéfa policie Scarpii. Hodnocení připravila Helena Havlíková.

(…) Montanarovo pojetí uvítají ti, kteří v Tosce jako hudebním dramatu erotického napětí, násilí, korupce a sadismu, nad kterým se klene velká láska, očekávají až do krajnosti vypjaté emoce díky široké škále dynamiky i temp a výrazné agogice s častými rubaty a dlouhými drženými korunami zejména při tenorových výškách. (…)

Spustit audio

Související

  • Telemann: Ino & Late Works

    Nová nahrávka Akademie pro starou hudbu Berlín a sopranistky Christiny Landshamer s pozdními díly Georga Philippa Telemanna. Hodnocení připravila Helena Havlíková.

  • Georg Friedrich Händel: Alcina

    Nová kompletní nahrávka opery, kterou se svým souborem historických nástrojů Les Musiciens du Louvre nahrál dirigent Marc Minkowski – v titulní roli s Magdalenou Koženou.

  • Eternal Heaven

    Nová nahrávka souboru staré hudby Jupiter Ensemble s mezzosopranistkou Leou Desandre a kontratenoristou Iestynem Daviesem. Hodnocení připravila Helena Havlíková.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.