Geniální umělec vidí daleko víc než politik, říká Jan Kačer v podcastu Momenty

27. prosinec 2022

Režisér a herec se zamýšlí nad tím, co lidem může dát divadlo, že se toužil stát lékařem a proč je důležité mít každý den odvahu.

Připravila: Martina Rasch
Zvukový mistr: Jonáš Rosůlek
Natočeno: 2022

„Starci a stařeny došly. Při různých divadelních revoltách to vždycky odnesou ti staří, protože mladé vedení tam potřebuje dostat ty svoje. Ale pak je třeba starého a ten není. Kolikrát se mi stává, že mi někdo volá a začne omluvou. Stydí se říct, že nabízejí malou roli. Ale mě to hrozně těší,“ přiznává v Momentech herec a režisér Jan Kačer.

27. 9. Ivo Špalj
29. 9. Věra Nerušilová
30. 9. Miroslav Petříček
3. 10. Hynek Bočan 

Momenty. Poslechněte si rozhovory s osobnostmi českého kulturního života ve vltavském podcastu.

Výběr silných momentů ze setkání s osobnostmi přináší reflexi jejich tvůrčího života i zamyšlení nad obecnějšími tématy. Mimořádní lidé z nadhledu svého věku hovoří o tom, co prožili, co je naplňuje, s čím se těžko smiřuje i o tom, co je v dnešním světě znepokojuje.

Podcasty Českého rozhlasu Vltava poslouchejte na webu Vltavy, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.