Franz Werfel: Čtyřicet dnů. Strhující příběh o tragické genocidě Arménů

21. březen 2021

Alois Švehlík, Jana Paulová, Ivan Řezáč a další v rozhlasovém seriálu podle slavného románu o genocidě Arménů Turky v roce 1915. Poslouchejte on-line do 27. března 2021.

Dramatizace: Jan Vedral
Osoby a obsazení: Gabriel, Bagratjan (Alois Švehlík), Julietta, jeho žena (Jana Paulová), Štěpán,jeho syn (Libor Bouček), Avagjan, vychovatel (Ivan Řezáč), Müdür (Svatopluk Skopal), Aga Bereket (Josef Somr), Lékárník Grigor (Ilja Racek), Doktor Altuni (Petr Haničinec), Gonzague Maris (Ivan Trojan), Ter-Hajkazun (Ladislav Frej) a další
Dramaturgie: Jiří Hubička
Překlad: Hanuš Karlach
Hudba: Petr Mandel
Režie: Jiří Horčička
Natočeno: v roce 1998

Nejslavnější dílo pražského rodáka Franze Werfela Čtyřicet dnů vypráví pohnutý příběh o statečném odporu Arménů, kteří v opevnění na Mojžíšově hoře vzdorovali vražedným útokům tureckých nacionalistů. K napsání románu Werfela inspirovaly hrůzné události z roku 1915. Tehdy v Turecku došlo k vládou řízené cynické genocidě arménské menšiny.

Dramatik Jan Vedral napsal podle světoznámého románu devítidílný rozhlasový seriál. Vytříbený cit režiséra Jiřího Horčičky pro ideální obsazení se tentokrát opřel o silnou střední generaci rozhlasových interpretů – Aloise Švehlíka, Ladislava Freje, Jana Vlasáka, Josefa Somra, Ilju Racka, Věru Galatíkovou, Táňu Medveckou a mnohé další.

autor: Jan Vedral
Spustit audio