Flore Laurentienne – Volume II.

27. říjen 2022

Velkým kanadským objevem je projekt Flore Laurentienne skladatele a aranžéra Mathieua Davida Gagnona, který i na své druhé desce – nazvané jednoduše „Volume 2“ – znovu uhrančivým způsobem spojuje svět elektroniky se smyčcovým tělesem. Hodnocení připravil Pavel Zelinka. 

(…) Ani jedna ze skladeb nepůsobí jako školní cvičení, ale je organickou součástí celku. Jednou hudba Flore Laurentienne připomene prostou krásu Erika Satieho, podruhé melodickou vytříbenost Michaela Nymana (i s potřebným retro feelingem), potřetí zasněnost současných neoklasiků. I ti totiž rádi poměřují orchestrální atmosféru s rozsáhlými možnostmi elektronického světa, jako například Óláfur Arnalds. Tak či onak Mathieu David Gagnon na druhém albu potvrdil mediální šum, který okolo projektu Flore Laurentienne s vydáním debutu vznikl. I pokračovatel, který po započaté cestě kráčí dál, má sílu zaujmout velké množství fanoušků a překlenout tak často hlubokými příkopy oddělené hudební světy.  (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.