Film má myšlenky v lidech probudit, ne jim je vnucovat. Na Jiřího Menzela vzpomínají přátelé, spolupracovníci i odborníci

8. září 2020

Přátelský, empatický, zaujatý – takový Jiří Menzel zůstává v paměti těch, kteří ho znali. V pořadu uslyšíte ukázky z divadelních inscenací a hudbu z filmů.

Moderuje: Tomáš Pilát
Připravili: Tomáš Pilát, Veronika Štefanová, Lenka Novotná, Daniel Jäger, Antonín Pfeifer
Výběr hudebních ukázek: Alena Maršíková Michálková, Zdeněk Havlíček a Vojtěch Babka.

Ve speciálním dvouhodinovém pořadu hovoří filmový publicista Jan Foll, kameraman Jaromír Šofr, teatrolog a divadelní publicista Vladimír Just, herec Václav Vydra, herec a básník Jiří Suchý, publicistka Radmila Hrdinová, dirigent Martin Leginus, pěvkyně Jana Šrejma Kačírková, dlouholetá spolupracovnice a přítelkyně Míla Řádová, hudební skladatel a muzikolog Aleš Březina.

autoři: Tomáš Pilát , Monika Suchanková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.