Existenciální kuchařka Igora Malijevského a Václava Kahudy. Rajská omáčka

14. květen 2021

Hovězí žebro (nebo hovězí či vepřový jazyk), cibule, česnek, trochu špeku, rajský protlak (nebo pyré), pepř černý celý, nové koření, bobkový list, sůl, cukr.

Pěkné maso vaříme spolu s kořením v osolené vodě cca 2 hodiny. Na pánev na tenko nakrájíme málo špeku a až se bude škvařit vypečený tuk, přidáme nakrájenou oloupanou velkou cibuli a několik stroužků česneku.

Je záměna rájů častější než záměna novorozenců? Až cibule s česnekem začne zlátnout, přidáme rajský protlak (dvě větší plechovky, tzn. jejich obsah). Uvařené maso nakrájíme, vývar opatrně přidáme do omáčkového základu (omáčka má mít báječnou konzistenci, ani řídká a zase ne moc hustá). Necháme na malém ohni pomalu probublat, popř. odpařit přebytečnou vodu.

Co když v cizím ráji zabloudíme? Občas promícháme a dochutíme solí a cukrem. Přidáme nakrájené maso do omáčky a podáváme s makaróny či jinými těstovinami (kdo je frajer – přidá hrst nastrouhaného tvrdého sýra). Jsou ráje dědičné?

Tip od zvukařského pultu: místo cukru nastrouhejte do omáčky tvrdý perník.

autoři: Igor Malijevský , Václav Kahuda , Klára Fleyberková
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.