Existenciální kuchařka Igora Malijevského a Václava Kahudy. Rajská omáčka

14. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kuchyně VK (2020)

Hovězí žebro (nebo hovězí či vepřový jazyk), cibule, česnek, trochu špeku, rajský protlak (nebo pyré), pepř černý celý, nové koření, bobkový list, sůl, cukr.

Pěkné maso vaříme spolu s kořením v osolené vodě cca 2 hodiny. Na pánev na tenko nakrájíme málo špeku a až se bude škvařit vypečený tuk, přidáme nakrájenou oloupanou velkou cibuli a několik stroužků česneku.

Je záměna rájů častější než záměna novorozenců? Až cibule s česnekem začne zlátnout, přidáme rajský protlak (dvě větší plechovky, tzn. jejich obsah). Uvařené maso nakrájíme, vývar opatrně přidáme do omáčkového základu (omáčka má mít báječnou konzistenci, ani řídká a zase ne moc hustá). Necháme na malém ohni pomalu probublat, popř. odpařit přebytečnou vodu.

Co když v cizím ráji zabloudíme? Občas promícháme a dochutíme solí a cukrem. Přidáme nakrájené maso do omáčky a podáváme s makaróny či jinými těstovinami (kdo je frajer – přidá hrst nastrouhaného tvrdého sýra). Jsou ráje dědičné?

Tip od zvukařského pultu: místo cukru nastrouhejte do omáčky tvrdý perník.

autoři: Igor Malijevský , Václav Kahuda , Klára Fleyberková
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.