Erik Truffaz na JazzFestu Brno 2021. Poslechněte si záznam koncertu švýcarsko-francouzského trumpetisty

23. prosinec 2021

Jako malé vánoce v říjnu pro mnohé působilo letošní debutové vystoupení švýcarsko-francouzského trumpetisty Erika Truffaze na scéně jednoho z nejvýznamnějších jazzových festivalů u nás. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Až po devatenácti letech od vzniku JazzFestu Brno se před jeho publikem 4. října 2021 prošel Truffaz za doprovodu kvarteta s klávesistou Benoitem Crombozem a basistou Marcellem Giulianim. Jen stále významnějšího a zaneprázdněnějšího Arthura Hnateka účinkujícího na posledním albu, vystřídal za bicími Tao Ehrlich.

Čtěte také

Nebylo ale pochyb, že Ehrlich svůj úkol splní a postará se o požadovanou rockerskou, jindy zase taneční ráznost kontrastující se zasněnou trubkou Erika Truffaze, který do Brna přivezl průřez víc než dvacetiletou historií svého neustále hledajícího i rozpoznatelného kvarteta. V záznamu proto zazní hudba z desek The Mask (2000), The Walk Of The Giant Turtle (2003), Arkhangesk (2007), El tiempo de la revolution (2012), Doni Doni (2016) a Lune Rouge (2019).

Spustit audio

Související