Dan Bárta a Rozhlasový Big Band Gustava Broma představili repertoár z nové desky. Podívejte se na video z koncertu

10. prosinec 2021

V úterý 14. prosince ožilo Studio 1 Českého rozhlasu repertoárem z jnedávno vydané společné desky nazvané I Killed This Song At Karaoke Last Night. Deska obsahuje osm písní rozličných autorů i interpetů v úpravách kmenového aranžéra big bandu, trumpetisty Miroslava Hloucala. Vznikalo pod producentským dohledem Petra Hanzlíka ve studiích Českého rozhlasu a ve studiu Sono v průběhu let 2020 a 2021.

Na koncertě, který Vltava vysílala v přímém přenosu, zazněl naživo celý repertoár desky, mimo jiné třeba úpravy písniček indie-rockových The Killers, švédsko-japonské skupiny Little Dragon, Roda Stewarta, ale i anglofonní verze Pramínku vlasů Jiřího Suchého nebo Intropicture, kterou posluchači znají v podání Bártovy domovské skupiny Illustratosphere.

U nás i v zahraničí respektované a výrazně omlazené hudební těleso, které se v roce 2013 stalo rezidenčním orchestrem Českého rozhlasu, tvoří v současné době více než dvacítka uznávaných hráčů a vede je dirigent Vlado Valovič. 

Czech Radio Big Band Gustava Broma v roce 2020 oslavil osmdesátiny, jeho zakladatel Gustav Brom by se v roce 2021 dožil stovky a Dan Bárta, tehdy jako zpěvák rockové skupiny Alice, vydal svou první desku před třiceti lety. Vlastně tedy hned trojnásobně výroční album obsahuje osm písní velmi rozličných autorů i interpetů v úpravách kmenového aranžéra big bandu Miroslava Hloucala. Vznikalo pod producentským dohledem Petra Hanzlíka ve studiích Českého rozhlasu (zvuk Rostislav Supa) a ve studiu Sono (mix Milan Cimfe) v průběhu let 2020 a 2021.

Dan Bárta a Rozhlasový Big Band Gustava Broma ve Studiu 1

Dramaturgie alba je pestrá a svobodná: od hitu Human indie-rockových The Killers přes Fortune švédsko-japonské skupiny Little Dragon až třeba k nové, do angličtiny převedené verzi Pramínku vlasů Jiřího Suchého (Big Band Twist) nebo písni Intropicture z dílny Bártovy domovské skupiny Illustratosphere.

Gustav Brom Czech Radio Bigband & Dan Bárta – I Killed This Song At Karaoke Last Night

Trubky, křídlovky
Petr Harmáček, Juraj Bartoš, Miroslav Hloucal, Miroslav Nováček, Lukáš Koudelka

Trombony
Petr Hnětkovský, Richard Šanda, Přemek Tomšíček, Aleš Vopelka, Zdeněk Němec, Jan Jirucha

Saxofony
Jan Fečo (alt), Petr Kalfus (soprán), Ondřej Štveráček (tenor), Ossian Roberts (tenor + flétna), Jakub Cirkl (baryton)

Piano
Jakub Tököly, Stanislav Mácha

Kontrabas
Tomáš Baroš

Bicí nástroje
Marek Urbánek

Zpěv
Dan Bárta

Label: WM Czech Republic, 2021

autor: ČRo Vltava