Dorothy L. Sayersová: Muž bez tváře

02907381.jpeg

Detektivní dramatizace o řešení záhadné brutální vraždy.

Anglická spisovatelka Dorothy L. Sayersová (1893–1957) vystudovala jazyky a středověkou literaturu v Oxfordu. Svůj první detektivní příběh nazvaný Vražda žádá metodu vydala v roce 1923.

Galerii výjimečných detektivů obohatila Sayersová o aristokrata s klasickým vzděláním a se zálibou ve starých tiscích. Její lord Petr Wimsey, není detektivem z povolání, ale ze záliby – řešení detektivních záhad je pro něj výzvou i kratochvílí.

Výtečnou schopnost logické dedukce, představivosti i lidské empatie, s níž se dovede vcítit do povahy vraha i oběti, osvědčí Petr Wimsey i v případu Muž bez tváře, ve kterém se hledá pachatel vraždy nesympatického majitele módního salonu.


Osoby a obsazení: lord Petr (Otakar Brousek ml.), inspektor (Ladislav Mrkvička), Crowder (Filip Blažek), Sally (Andrea Elsnerová), Hardy (Kamil Halbich), Brown (Stanislav Zindulka), Brownová (Gabriela Wilhelmová), Harris (Rudolf Stärz), Kitty (Jitka Smutná), John (Zdeněk Dolanský), Grenn (Václav Mareš) a další

Autorka: Dorothy Leigh SayersováPřeklad: Vladimír ProcházkaDramatizace: Šárka KoskováDramaturgie: Jana PaterováRežie: Markéta Jahodová

Natočeno v roce 2002.

Spustit audio
autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby