Divadlo, nebo přednáška? Performance lecture je výzvou pro diváka i pro tvůrce
Formát performativní přednášky se ve světě objevil už v šedesátých letech minulého století díky interdisciplinárním experimentům konceptuálního umění. Jak se tomuto formátu daří v českém kontextu? Je více performancí, představením, nebo přednáškou? Čím láká tvůrce a jak na něj reagují diváci? O představení RAF RAF RAF mluví v ArtCafé s Hankou Malaníkovou tvůrci Antonie Formanová a Emil Rothermel. Svůj pohled na formát performativní přednášky představuje režisér Jiří Havelka.
Související
-
Mezinárodní den švihlé chůze. Jaké stopy zanechává chůze švihlá i nešvihlá v kultuře lidstva?
Mezinárodní den švihlé chůze. Jaké stopy zanechává chůze švihlá i nešvihlá v kultuře lidstva? ArtCafé o fenoménu chůze švihlé i nešvihlé moderuje Hana Malaníková.
-
KULT: Jak se dělá regionální divadelní festival, co vydrží čtvrtstoletí?
Divadelní festival KULT přiváží do Ústí nad Labem kulturu už dvacet pět let. ArtCafé o největší divadelní přehlídce v kraji moderuje Hanka Malaníková.
-
Kniha, která říká: Zapomeňte na chvíli na vše, co jste kdy četli, tady i kdekoliv jinde
Hanka Malaníková se ptá, kde všude lze využít performance. Novou knihu Terény performance představuje editorka Alice Koubová a spoluautoři Karel Šima a Kristýna Boháčová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.