Divadla pod Palmovkou a Na Zábradlí hledají nové šéfy. Je opravdu ten správný čas na změnu?

5. duben 2022

Hl. m. Praha vypsalo konkurz na nové vedení divadel Na Zábradlí a pod Palmovkou. Publicistky Marie Reslová a Marcela Magdová doporučují, aby města s divadly průběžně komunikovala, protože změna ve vedení v nevhodnou dobu může být na škodu. Marcela Magdová dodává, že konkurz Na Zábradlí přichází právě včas, tamní dramaturgie podle ní pokulhává. Naopak Divadlo pod Palmovkou funguje dle jejího názoru kontinuálně, takže je otázka, zda aktuální konkurz úspěšný vývoj nenaruší.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová