Divadla pod Palmovkou a Na Zábradlí hledají nové šéfy. Je opravdu ten správný čas na změnu?

5. duben 2022

Hl. m. Praha vypsalo konkurz na nové vedení divadel Na Zábradlí a pod Palmovkou. Publicistky Marie Reslová a Marcela Magdová doporučují, aby města s divadly průběžně komunikovala, protože změna ve vedení v nevhodnou dobu může být na škodu. Marcela Magdová dodává, že konkurz Na Zábradlí přichází právě včas, tamní dramaturgie podle ní pokulhává. Naopak Divadlo pod Palmovkou funguje dle jejího názoru kontinuálně, takže je otázka, zda aktuální konkurz úspěšný vývoj nenaruší.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

autoři: Saša Michailidis , Lenka Buriánková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.