Den Země

17. duben 2002

V neděli 21. dubna pořádá hodonínská Zoologická zahrada Den Země. Jedná se o již tradiční každoroční akci, kterou začíná oficiální návštěvní sezóna nového roku.

V minulých letech se Den Země slavil "zvoněním budíků". Každý zúčastněný si přinesl z domova budík a v určenou hodinu se společně zazvonilo Zemi. Letošní rok se zvonit nebude, zato však pořadatelé připravili jinou atrakci: stavbu co možná největší věže z PET lahví!

Akci doprovází program, jehož součástí bude kromě stavby PET věže také tradiční křest mláděte, otevření expozice pro zvířata příštího tisíciletí, ekologické soutěže pro děti, divadelní a taneční vystoupení. K poslechu zahrají country skupiny DUO a Kalíšek.

Máte-li cestu do Hodonína, nenechte si Den Země ujít. Akce začíná ve 13,30 hodin. A ještě něco: nezapomeňte s sebou přinést PET lahve! Každý, kdo je přinese, totiž obdrží lístek do tomboly! Hezkou zábavu!

autor: dw
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.