Concept Art Orchestra: Vánoce dospělých

6. prosinec 2018

Nový projekt skladatelské skupiny Pražská šestka, která sdružuje naše největší jazzové talenty. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.

(…) Vánoce dospělých je možné vnímat jako svým způsobem generační výpověď, jako decentní oživení tradičního jazzu, který se vyhýbá stylovým extrémům a navazuje na odkaz legendárních bigbandů. Bohatá rozmanitost tohoto alba je otevřená všem posluchačům, které už unavuje patos popových zpěváků, i mechanické bezduché kolovrátky koled ve veřejném prostoru. Tady těchto koled a vánočních inspirací se jen tak nenabažíte. To mi můžete celkem dobře věřit. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství Animal Music.

autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.