Clarinet Factory: Pipers

30. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Clarinet Factory: Pipers

Deset nových kompozic, ve kterých si přijdou na své ctitelé zpívaných i instrumentálních skladeb. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.

(…) Clarinet Factory stále dokážou odestřít opony do zajímavých hudebních světů, tentokráte jejich prostory a horizonty ovládá taneční rytmus, ambient, minimalistická forma a relaxační prvky. Po stránce zvuku má deska skutečně špičkovou úroveň, která obstojí ve srovnání s mezinárodní produkcí podobných kapel a umělců. Větší zavinutost do elektronických smyček trochu upozadila nástroje a skutečnost, že se jedná o sestavu vynikajících muzikantů. To je možná škoda. Ale i tak se dá nahrávka považovat za nevšední počin. Největší hádankou jsou pro mne osobně texty, které jsou klišovité a kloužou trochu po povrchu. (…)

(…) S texty souvisí také jednostranně využívaný hlas Vojtěcha Nýdla, který má sice šamanskou barvu, ale všechno zpívá nezáživně stejným způsobem bez rozdílu. Clarinet Factory na své nové desce Pipers strhuje především v tanečních a minimalistických polohách. Rozhodně to není deska, která by přinášela strhující a životní příběh, koncepční materiál s hlubšími myšlenkami. Nejvíc se povedla zvuková stránka, která odhaluje neuvěřitelné možnosti klarinetu, jako nástroje, kterému to v kontextu elektronických linek neobyčejně sluší. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství Supraphon.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.