Cinematéky: vstupní brána do filmové historie. Co nabídne Kino Ponrepo?
Jak promítat archivní filmy z kopie, aby zaujaly i generaci zvyklou na Netflix? A proč mají tak důležité pozice jako PRista nebo produkční v kultuře špinavý nádech a špatné pracovní podmínky? O vášni k filmové historii, moderních cinematékách, ale i o osobních cestách ke kinematografii přišli do studia pohovořit vedoucí kina Ponrepo David Havas, hlavní dramaturg Milan Klepikov a PR manažerka Jolana Danková.
Související
-
Jít do kina. Jaká je historie populárního kulturního fenoménu?
Návštěva kina patří mezi nejrozšířenější kulturní fenomény na našem území. Jaká je její historie?
-
Na lodi, v kapli i na zámku. Divák nehledá jen pohodlí kinosálu, ale i vztah k místu, kde se promítá
Proč se dokumentární filmy promítají často mimo kinosály? Hosty ArtCafé Anny Herza Tydlitátové jsou zástupkyně organizací, které snímky přináší na netradiční místa.
-
Filmový brak baví otrlé diváky, tříbí vkus a dává svobodu experimentovat
V čem je pro diváky i samotný filmový průmysl důležitý brak? A proč může být užitečné jej integrovat, spíše než ignorovat? ArtCafé Anny Herza Tydlitátové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.