Christmas Wish

21. listopad 2023

Vánoce se blíží a s nimi i tematické audio novinky. Tou z nejambicióznějších je nová deska Gregoryho Portera nazvaná Christmas Wish – Vánoční přání. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Gregory Porter do nahrávky vložil svůj charismatický projev, s klidem se postavil vedle slavných předchůdců žánru a v tomto smyslu se jistě nemusí stydět. Z mého pohledu je problém, že utajená zůstává doprovodná sestava muzikantů, kteří se rozrůstají až do symfonického orchestru. Skvělá je atmosféra, pohoda. Z mého pohledu rušivá až příliš velká pohoda, bez vybočení, překvapení, osobitého podání. Je to deska, kterou můžete poslouchat ze všech serverů světa, pořizovat desku myslím netřeba. Tak jen doufejme, že další Porterova novinka bude opět objevnější a zajímavější. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • Wind and Sun

    Norská zpěvačka Sinikka Langeland vydala se svým kvartetem novou desku. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • Hackney Diamonds

    Po 18 letech nová řadová deska legendárních Rolling Stones. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • Hackney Diamonds

    Po 18 letech nová řadová deska legendárních Rolling Stones. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.