Black Radio 3

2. květen 2022

Novinka amerického producenta Roberta Glaspera, která spojuje jazz s hip-hopem, soulem nebo r’n’b. Hodnocení připravil Tomáš Klement. 

(…) Na Black Radio 3 kromě Glasperových autorských kompozic najdeme i coververzi hitu Everybody Wants The Rule The World kapely Tears for Fears, který Glasper zbavil osmdesátkové rozjuchanosti a éterický vokál Lalah Hathaway zabalil do ponuré až triphopové nálady. Robert Glasper na Black Radio III oprášil model, který mu už dvakrát dobře a úspěšně zafungoval. Novinka je stále nadprůměrné album, které musíme ocenit za nezměrnou autorovu snahu propojovat nejrůznější žánry a přibližovat je tak co nejširším vrstvám. Můžeme ho brát jako věrozvěsta mimořádně kvalitního popu. Ale snad poprvé je takřka 70 minutová stopáž naráz těžko uposlouchatelná, a na škodu je i přílišná přeslazenost některých skladeb. (…) 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.