Black Radio 3

2. květen 2022

Novinka amerického producenta Roberta Glaspera, která spojuje jazz s hip-hopem, soulem nebo r’n’b. Hodnocení připravil Tomáš Klement. 

(…) Na Black Radio 3 kromě Glasperových autorských kompozic najdeme i coververzi hitu Everybody Wants The Rule The World kapely Tears for Fears, který Glasper zbavil osmdesátkové rozjuchanosti a éterický vokál Lalah Hathaway zabalil do ponuré až triphopové nálady. Robert Glasper na Black Radio III oprášil model, který mu už dvakrát dobře a úspěšně zafungoval. Novinka je stále nadprůměrné album, které musíme ocenit za nezměrnou autorovu snahu propojovat nejrůznější žánry a přibližovat je tak co nejširším vrstvám. Můžeme ho brát jako věrozvěsta mimořádně kvalitního popu. Ale snad poprvé je takřka 70 minutová stopáž naráz těžko uposlouchatelná, a na škodu je i přílišná přeslazenost některých skladeb. (…) 

autoři: Tomáš Klement , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.