Benjamin Bernheim / PKF – Prague Philharmonia / Emmanuel Villaume

22. říjen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Benjamin Bernheim / PKF – Prague Philharmonia / Emmanuel Villaume

Debutová sólová nahrávka francouzského tenoristy. Poslechněte si recenzi Daniela Jägera.

(…) Mezinárodní kariéru zahájil před deseti lety v Curychu, kde se postupně začal etablovat ve francouzském a italském operním repertoáru. Řeč je o Benjaminu Bernheimovi, který si v poslední době začal budovat opravdu světovou kariéru. A to potvrdil i podpisem exkluzivní smlouvy u labelu Deutsche Grammophon, kde mu 8. listopadu vyjde první sólové CD. (…) Je na něm celkem třiašedesát minut hudby a zpěvu na dvaadvaceti tracích. Jedná se o ukázky z dvanácti francouzských italských a ruských oper a z jedné dramatické legendy – z Berliozova Faustova prokletí. CD otevírá árie Werthera ze stejnojmenné opery Julesa Masseneta. (…) Je to niterné sdělení roztouženého, mladého muže, které vás doslova zasáhne takovou zvláštní, skoro bych řekl až elektrizující chlapskou něhou. A pak vám to zkrátka nedá a chcete poslouchat dál. Hned další track je opět zaručená jistota – tklivá a skrz naskrz oposlouchaná árie Nemorina „Una furtiva lagrima“ z Donizettiho Nápoje lásky. Ale zde opět v něčem jiná, zvláštní, se skoro až meditativním nádechem, kdy máte pocit, že se snad zastavil čas. Další italské role – Alfréd z Verdiho La traviaty, Vévoda z Verdiho Rigoletta, Rudolf z Luisy Millerové a Edgardo z Donizettiho Lucie z Lammermooru mají v ukázkách na tomto albu v Bernheimově podání punc svrchované znalosti stylu, důsledného frázování i výrazové drobnokresby odkazující ke skoro až psychologickému ponoru do charakterů jednotlivých interpretovaných postav. (…) Výsledná nahrávka je díky sólistovi a i díky orchestru PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Emmanuela Villauma opravdovým, exkluzivním počinem, který snese ta nejpřísnější měřítka. Dirigent i všichni členové orchestru, včetně dílčích instrumentálních sól podávají opravdu mimořádný výkon, a CD tak posloucháte doslova jedním dechem. (…)

Nahrávka vychází u labelu Deutsche Grammophon.

autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.