B-Side Band: Folk Swings

16. listopad 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy B-Side Band: Folk Swings

Známý brněnský big band přichází s netradičním a osvěžujícím konceptem – deska je novým pohledem na české folkové legendy a jejich písně v novém aranžmá a doprovodu. Hodnocení připravil Milan Bátor.

(…) Jedinečné spojení B-Side Bandu s největšími osobnostmi české folkové scény uplynulých třiceti let je na nové nahrávce Folk Swings dokumentováno 17 písněmi. Mezi autory čteme jména Vlasta Redl, Jaromír Nohavica, Slávek Janoušek, Karel Kryl, Jaroslav Samson Lenk a mnoho dalších. Písně folkových legend na albu dostaly zbrusu nové hudební aranžmá, které napsali Petr Kovařík, Pavel Zlámal, Petr Jirák a Jan Štajnsderfr. Jejich aranžmá posunulo folkové songy a balady do úplně jiných dimenzí. Ukázalo se, že písně nejlepších českých folkových interpretů snesou hravě velkolepý bigbandový zvuk. Album Folk Swings provází nádherná žánrová rozmanitost, kromě swingu slyšíme nejčastěji prvky jazzu, funky, soulu, rocku i blues. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství Universal Music.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...