Arooj Aftab: Night Reign

12. červen 2024

Pákistánsko-americká zpěvačka a autorka Arooj Aftab vydává novou desku s názvem Night Reign. Přináší lehce melancholickou a přitom pozoruhodnou náladu, výborné melodie a zajímavé ztvárnění některých standardů. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Pouštní nebo vyprázdněně horský zvuk původních inspirací, tak, jak si je nejspíš v našich šířkách představujeme, kořenech téhle muziky, dává novince příjemně exotický nádech, Arooj Aftab a její měnící se skladbu od skladby sestava prostě vědí, jak nás pohladit, zaujmout a věřím, strhnout. Arooj Aftab patří k celé řadě současných výrazových nikoliv hlasovým rozsahem oslňujících interpretek. Ale prostě je osobitá, ujasněná a její novinka jistě může aspirovat na vysoká ocenění. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • Jill Barber: Encore!

    Novinka kanadské zpěvačky Jill Barber s akcentem na francouzské šansony. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • John Dokes: Our Day

    Nová deska amerického zpěváka Johna Dokese, která je složena ze standardů. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • Roxana Amed: Becoming Human

    Argentinská zpěvačka Roxana Amed vydala se svou sestavou novou desku. Má optimistický název Becoming Human – Stát se člověkem. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.