Jill Barber: Encore!

6. červen 2024

Novinka kanadské zpěvačky Jill Barber s akcentem na francouzské šansony. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Jill Barber je nesporně interpretka populární. Dokládá to snad jeden údaj, který jsme dřív neznali. Žádné prodeje alb, ale stažení na serverech. Těch má prý na 120 milionů. Tak se třeba přidejte. Určitě nestřelíte vedle. Tento typ hudebního, pěveckého projevu se nikdy neoposlouchá. A to nejen ve Francii a dalších jazykových oblastech této nádherné řeči. Ale i u nás, kde se o pozornost šansonu nejvíc zasloužila Hana Hegerová. Tu ale Jill Barber nepřipomíná vůbec, je křehká, zdánlivě neprůbojná a jakoby trochu dětská. Její projev vás nepřibije k zemi, ale každopádně zaujme, potěší a donutí se vracet. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • John Dokes: Our Day

    Nová deska amerického zpěváka Johna Dokese, která je složena ze standardů. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • Roxana Amed: Becoming Human

    Argentinská zpěvačka Roxana Amed vydala se svou sestavou novou desku. Má optimistický název Becoming Human – Stát se člověkem. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

  • Mike Zito: Life is Hard

    Americký bluesman Mike Zito vydal devatenácté řadové album ve své kariéře. Desku věnoval své předčasně zemřelé ženě Lauře. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.