Anna Zonová: Lorenz, zrady

V rámci projektu Česká próza vysíláme četbu na pokračování, kterou ze své knihy připravila autorka. V režii Markéty Jahodové účinkuje Michal Zelenka.

Román o řetězení zrad v průběhu nelítostného boje o moc je vystavěn jako působivé a děsivé modelové drama, v něčem připomínající shakespearovskou tragédii. Také partyzán Lorenz, který odstraní a nahradí stávajícího vůdce, aby byl posléze sám vyměněn, má svou Lady Macbeth, ženu, která mu našeptává, před kým se mít na pozoru a je nutné se ho zbavit, koho lze tolerovat a koho povýšit.

Příběh partyzánů a hybatelů dějin autorka vypráví strohým, úsporným, ale současně přesným a výstižným jazykem umožňujícím vyjádřit nejen hrůznost a tragičnost dění, ale i ironii a černý humor. Premiéru uvádíme k 90. výročí zahájení rozhlasového vysílání.


Účinkuje:Michal Zelenka

Autorka: Anna ZonováRežie: Markéta Jahodová

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.