Adriana Banásová: Desire

6. září 2021

Debutová nahrávka slovenské sopranistky Adriany Banásové, která patří k nejtalentovanějším pěvkyním své generace. Recenzi připravil Jozef Červenka.

(…) Adriana Banásová technicky suverénne ovláda svoj krásne sfarbený lyrický soprán. Výber árií zodpovedá nielen túžbe speváčky po predstavených úlohách, ale odhadujem, že aj reálnym schopnostiam. Hlas mladej sopranistky v poslednom období nabral na objeme i dispozícii naplniť svoje úlohy adekvátnym výrazom a emóciou. Trocha prekvapivým momentom novinky je, že speváčku, napriek voľbe opernému repertoáru, nesprevádza orchester, ale sólový klavirista. Peter Pažický je však natoľko kvalitným a kreatívnym sprevádzačom, že jeho interpretácia skôr podčiarkla často až nečakane komorné polohy jednotlivých árií a zďaleka nepôsobí ako náhrada za orchester. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Real Music House.

autoři: Jozef Červenka , Daniel Jäger ,
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.