Adriana Banásová: Desire

6. září 2021

Debutová nahrávka slovenské sopranistky Adriany Banásové, která patří k nejtalentovanějším pěvkyním své generace. Recenzi připravil Jozef Červenka.

(…) Adriana Banásová technicky suverénne ovláda svoj krásne sfarbený lyrický soprán. Výber árií zodpovedá nielen túžbe speváčky po predstavených úlohách, ale odhadujem, že aj reálnym schopnostiam. Hlas mladej sopranistky v poslednom období nabral na objeme i dispozícii naplniť svoje úlohy adekvátnym výrazom a emóciou. Trocha prekvapivým momentom novinky je, že speváčku, napriek voľbe opernému repertoáru, nesprevádza orchester, ale sólový klavirista. Peter Pažický je však natoľko kvalitným a kreatívnym sprevádzačom, že jeho interpretácia skôr podčiarkla často až nečakane komorné polohy jednotlivých árií a zďaleka nepôsobí ako náhrada za orchester. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství Real Music House.

autoři: Jozef Červenka , Daniel Jäger ,
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.