Zlatý věk audia je tu. Rádio by se mělo naučit kvalitní obsah lépe propagovat, zní v Akcentu

28. březen 2023

Saša Michailidis se ptá manažerky pro rozhlasovou sekci EBU Edity Kudláčové a šéfredaktorky Vltavy Jaroslavy Haladové. Obliba podcastů a dalších audioformátů vzrůstá hlavně u mladé generace. Co to znamená pro budoucnost rozhlasového vysílání? Jak na aktuální trendy dokážou reagovat veřejnoprávní, komerční média i nezávislí tvůrci? I o tom byla konference Radiodays Europe, kterou hostila Praha.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

autoři: Saša Michailidis , Lenka Buriánková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.