Život kolem nás a v nás v novém cyklu povídek současných českých spisovatelů

Petra Hůlová: Normální svět. Vyprávění samoživitelky dospívajícímu synovi

Když rodiče vyprávějí svým dětem o životě svých rodičů, nakolik jejich život považují ještě za normální? A nakolik je svět, ve kterém jsme vyrostli, normální pro naše děti? Kde je ten vysněný normální svět? Existuje vůbec? Vyprávění v bytě, v němž se netopí a stále vypadává proud, má podobu fugy, kdy každý návrat v čase přináší nové motivy a významy. Premiéru poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Účinkuje: Jana Ondrušková
Připravila: Ivana Myšková
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 24. 3. 2023
Natočeno v plzeňském studiu Českého rozhlasu.

Ve své zbrusu nové povídce Normální svět, napsané exkluzivně pro Vltavu, spisovatelka Petra Hůlová zkoumá obsah floskulí, které běžně po generace používáme, aniž bychom se nad nimi pozastavili. A zjišťuje, že hranice normálního se neustále posouvá. Třeba až k absurditě.

autor: Ivana Myšková | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová