Život kolem nás a v nás v novém cyklu povídek současných českých spisovatelů

Petra Hůlová: Normální svět. Vyprávění samoživitelky dospívajícímu synovi

Když rodiče vyprávějí svým dětem o životě svých rodičů, nakolik jejich život považují ještě za normální? A nakolik je svět, ve kterém jsme vyrostli, normální pro naše děti? Kde je ten vysněný normální svět? Existuje vůbec? Vyprávění v bytě, v němž se netopí a stále vypadává proud, má podobu fugy, kdy každý návrat v čase přináší nové motivy a významy. Premiéru poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Účinkuje: Jana Ondrušková
Připravila: Ivana Myšková
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 24. 3. 2023
Natočeno v plzeňském studiu Českého rozhlasu.

Ve své zbrusu nové povídce Normální svět, napsané exkluzivně pro Vltavu, spisovatelka Petra Hůlová zkoumá obsah floskulí, které běžně po generace používáme, aniž bychom se nad nimi pozastavili. A zjišťuje, že hranice normálního se neustále posouvá. Třeba až k absurditě.

autor: Ivana Myšková | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.