Získá galerie PLATO top architektonickou cenu? To jsme naposledy zažili s Ještědem, říká historik architektury

19. březen 2024

Saša Michailidis se ptá historika architektury a památkáře Martina Strakoše a historika architektury z pražského ČVUT Jakuba Potůčka. Galerie PLATO v Ostravě je mezi pěti finalisty Ceny EU 2024 za současnou architekturu. Už teď jde o historický úspěch tuzemské stavby v soutěži. Vítěz bude vyhlášen 25. dubna. Jaký význam má postup do finále prestižní ceny? A čím právě konverze bývalých městských jatek, ve kterých galerie sídlí, nadchla odborníky?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

autoři: Saša Michailidis , Lenka Buriánková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.