Železniční budovy v bruselském stylu je třeba smysluplně využít, nesmí zůstat mrtvými kulisami, tvrdí architekt
Saša Michailidis se ptá architekta Karla Hájka ze stavební fakulty ČVUT a historika architektury, památkáře Martina Strakoše. Výpravní železniční budova v Ostravě Vítkovicích, postavená v 60. letech minulého století v tzv. bruselském stylu, se dočká rekonstrukce. Ta v Havířově už je v novém. Proč zachraňovat architektonicky cenné železniční budovy s puncem socialismu?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Jak se žije potomkům Ludvíka Vaculíka v Topičově vile? Čtvrtý díl cyklu o osudech objektů slavných
Ve čtvrtém dílu cyklu o osudech objektů obývaných slavnými osobnostmi navšítívíme vilu, kterou nyní obývá rodina Jana Vaculíka, nejmladšího ze spisovatelových synů.
-
Že budeme zase chodit přes Hrad je skvělé. Teď ještě najít důvod, proč tam jít, říká kunsthistorik
Saša Michailidis se ptá historika umění Richarda Biegela a architektky Yvette Vašourkové. 9. března nastoupí Petr Pavel do prezidentské funkce.
-
Levitující běžecký ovál i sál s dokonalou akustikou. Ostravská univerzita postavila nový kampus
Bude otevření kampusu dalším krokem, který udrží mladé v regionu a posune Ostravu mezi přední studentská města? A jak má vypadat architektura pro studium v 21. století?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy
Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.