Záznam mimořádného přímého přenosu: Kouzelná noc s Kateřinou Kněžíkovou a Ostrava znovuzrozená

25. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kouzelná noc s Kateřinou Kněžíkovou, 19. 6. 2020 | Janáčkova filharmonie Ostrava

Přímý přenos z Ostravy ze dne 19. června za účasti publika je důkazem toho, že koncertní provoz, na který jsme byli zvyklí před koronavirovou krizí, je zase zpátky. 

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka svůj původní program v jarních a letních termínech byl sice nucen zrušit, ale co bylo možné, přesunul na podzimní měsíce roku 2020. Jako připomínka tohoto festivalu se v Domě kultury města Ostravy koná koncert, na kterém participuje jak Janáčkova filharmonie Ostrava, tak Český rozhlas. Sólistkou večera je sopranistka Kateřina Kněžíková, dirigentem Robert Jindra.

Program, který vysíláme na Vltavě v rámci pořadu Koncert klasika, má promyšlenou dramaturgii skladeb vrcholného romantismu i impresionistického období. Čistě orchestrální skladby Gabriela Faurého a Josefa Suka se střídají s písňovým repertoárem hudby Maurice Ravela, Henriho Duparca a Bohuslava Martinů. Kromě Sukovy Pohádky, suity z hudby k dramatické pohádce Julia Zeyera Radúz a Mahulena op. 16, se jedná o díla ne příliš často uváděná.

MHF Leoše Janáčka 2020. Gabriel Fauré: Péleas a Melisanda,suita (18 min). – Maurice Ravel: 5 řeckých melodií (8 min). – Henri Duparc: Písně: L'Invitation auvoyage(5 min). – Chanson triste (4 min). – La vie anterieure (5 min). – Phidylé (6 min). - Bohuslav Martinů: Kouzelné noci (17 min). – Josef Suk: Pohádka (30 min). Zpívá Kateřina Kněžíková (soprán), Janáčkovu filharmonii Ostrava diriguje Robert Jindra. Přímý přenos z Domu kultury města Ostravy. Připravila Renáta Spisarová, moderuje Kateřina Huberová (120 min). Ostrava

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?