Zahraniční vědci k financování vědy

27. červenec 2009

Na vzrušené diskuse kolem budoucího financování české vědy reagují i vědci ze zahraničí. Upozorňují přitom na důležitost dostatečné podpory základního výzkumu, který je také někdy označován výstižným slovem "vyhledávací" výzkum. Například významný americký odborník na rostlinné hormony, profesor Joseph Kieber, který působil na slavném americkém Massachusettskem technickém institutu - MIT a nyní pracuje na Univerzitě Severní Karoliny, přijel v minulých dnech do České republiky na velkou mezinárodní konferenci vědců svého oboru: Při této příležitosti se v rozhovoru s Janou Olivovou vyjádřil i k otázce financování základního a aplikovaného výzkumu.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...