Where You Wish You Were

12. prosinec 2022

Dva členové úspěšné a i u nás velmi dobře známé kapely Snarky Puppy, kytarista Michael League a klavírista Bill Laurance, vydávají první společnou desku. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Oba hrají v dalších souborech, mají skvělé věci už za sebou a jistě i před sebou. Prostě nejspíš chtěli oddech a hravost. Jindy elektrický basák a kytarista League zde tlumí i akustické zvuky vybraných ponejvíc spíš středomořských strunných nástrojů, drtivý klávesák Laurance prý podusil látkou i struny klasického křídla, aby nebouřily a spolu tak nechali vyniknout virtuozitu a atmosféru. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.