Výběr týdne: němečtí autoři na Světu knihy, Anatomie lovesongu, kauza Iveta Bartošová, nový cirkus
Saša Michailidis mluví s hosty o německy psané literatuře, protože na veletrhu a festivalu Svět knihy letos vládne literární program Das Buch. Radio Wave zkoumá ve svém novém podcastu Anatomie lovesongu, o čem je současná milostná píseň. Iveta Bartošová v životopisném seriálu i dokumentu, změní to náš vztah k popové hvězdě? Proč vznikla Asociace nového cirkusu?
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Nový cirkus by si zasloužil víc peněz na lepší zázemí a aktivity v regionech, říká členka asociace
Saša Michailidis se ptá Anny Vondráčkové a Veroniky Joškové Štefanové.
-
Ivetu Bartošovou přenechali hudební publicisté lifestylovým rubrikám a bulváru, říká Pavel Klusák
Saša Michailidis se ptá hudebního publicisty, spolupracovníka Vltavy Pavla Klusáka a filmového publicisty, redaktora Kinoboxu Martina Svobody.
-
Německojazyčný program Das Buch je čestným hostem knižního veletrhu Svět knihy
Jaké jsou česko-německé literární vztahy? Saša Michailidis se ptá Radky Denemarkové a Jitky Nešporové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
![tajuplny_ostrov.jpg tajuplny_ostrov.jpg](https://vltava.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/dc6840ce882ec3bac8e628bfab9f5bc9.jpg?itok=MGjKRqj7)
![](https://vltava.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/6515d334428e57ce276151baa6fa5313.jpg?itok=m8R2tATO)
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.