Všechny cesty za Smetanou. Vydejte se s námi na pouť do všech koutů naší vlasti
V letošním roce dvojího smetanovského výročí (Bedřich Smetana 1824−1884) se historik Jan Šindelář, který se zabývá příběhy soch a památníků ve veřejném prostoru, vydal do míst, kde si připomínají – často už dlouhá léta – slavného hudebního skladatele.
Těch míst je u nás opravdu nečekaně velké množství, od menších obcí až samozřejmě po hlavní město Prahu, kde na vltavském nábřeží sídlí i Smetanovo muzeum. Možná, že některá z těchto četných poct mistru Smetanovi je i ve vaší blízkosti a dosud jste o ní nevěděli.
Co stálo u jejich vzniku a kdo byli jejich autoři? Zajímavé pátrání může být pro posluchače také inspirací k výletům do všech koutů Smetanovy i naší vlasti.
Související
-
Bedřich Smetana – i špatný student to může dotáhnout na skladatele evropského formátu
Saša Michailidis se ptá Olgy Mojžíšové a Mileny Štráfeldové.
-
Bedřich Smetana: Má vlast. Závěrečný koncert sezony pod vedením Petra Popelky
Poslední koncert sezony věnovali rozhlasoví symfonikové a jejich šéfdirigent provedení Smetanova cyklu symfonických básní Má vlast.
-
Bedřich Smetana nebyl žádný národní světec. Představuji ho jako ambiciózního muže, říká Pavel Molek
Seznamte se s lidmi, kteří žijí (s) kulturou. E-mail: vizitka@rozhlas.cz
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.