Vodník z Krumlova Štefan Kocán byl hostem Mozaiky

17. červenec 2014
03166753.jpeg

Nová inscenace Dvořákovy Rusalky má dnes premiéru na českokrumlovské točně. Operní pěvec Štefan Kocán, který pravidelně hostuje v newyorské Metropolitní opeře a na dalších předních světových operních scénách, hudebním nastudování Maria de Rose a režii Jiřího Heřmana zpívá úlohu Vodníka.

Slavné árie Dvořákovy Rusalky se ode dneška po devět večerů opět ponesou českokrumlovským parkem. Na divadelní točně má premiéru nová inscenace Dvořákovy Rusalky v hudebním nastudování Maria de Rose a režii Jiřího Heřmana. Její hvězdou je přední světový basista Štefan Kocán v roli Vodníka.

Štefan Kocán pravidelně zpívá na prestižních operních scénách – v letošní sezóně hostoval pět měsíců v Metropolitní opeře v New Yorku, vystupuje v milánské La Scale nebo ve vídeňské Státní opeře. Je stálým hostem opery pražského Národního divadla. Narodil se na Slovensku v Dolní Dubové u Trnavy, kde žije. Vystudoval zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a pokračoval na vídeňské konzervatoři pod vedením basisty Jevgenije Nesterenka.

V Rusalce se na točně v Českém Krumlově v titulní roli představí dvě sólistky opery Národního divadla v Praze Alžběta Poláčková a Maria Kobielska. Roli Prince vytvoří přední čeští tenoristé Aleš Briscein a Aleš Voráček. Ve dvojroli Ježibaby a Cizí kněžny se budou střídat dvě renomované slovenské pěvkyně Jolana Fogašová a Denisa Hamarová.

Autoři:Marie Reslová, Petr Gojda