Vltavu nyní můžete poslouchat ve vysoké zvukové kvalitě. Živé vysílání nabízíme ve formátu FLAC

18. červen 2021

Český rozhlas vychází vstříc všem zvukovým fajnšmekrům, kteří si chtěli on-line vysílání veřejnoprávního média poslechnout v opravdu vysoké zvukové kvalitě. U vybraných stanic nabízí nyní jako novinku i audioformát FLAC.

„Pro fanoušky stanic D-dur, Jazz, Wave a Vltava, kde je výrazný podíl hudby nebo audio náročného obsahu, jsme na mujrozhlas.cz/zive připravili naprostou lahůdku. Možnost poslechu živého vysílání ve formátu FLAC: jednoduše řečeno v maximální kvalitě, bez jakékoliv ztráty jediné jedničky a nuly v přenosu,“ uvedl ředitel Nových médií Českého rozhlasu Jiří Malina.

Čtěte také

K vysílání v nejvyšší zvukové kvalitě se dostane uživatel jednoduše. Stačí si spustit konkrétní stanici a v menu "Možnosti" si zvolit položku „Nejvyšší kvalita FLAC“. Novinku, kterou jsme přichystali pro naše posluchače, bylo možné realizovat zcela bezplatně, a to oboustranně, díky sdružení CESNET. Uživatelé s televizory připojenými k internetu mohou zkusit podporu tohoto formátu v rámci jeho internetového prohlížeče.

Zaposlouchejte se do her a četeb, hudby i odborné publicistiky

Každý den si můžete vybrat z bohatého programu, který pro vás stanice Vltava připravuje. Poutavá díla uslyšíte například v Četbě s hvězdičkouČetbě na pokračováníHře pro pamětníky a dalších slovesných pořadech. V cyklu Osudy si můžete poslechnout autentická vyprávění známých osobností o vlastním životě. Od září 2020 vysíláme podcast Akcent, každý všední den přináší jedno aktuální kulturní téma, které stojí za pozornost. Denně si také můžete naladit Vizitku, v hodinovém rozhovoru moderátora s hostem představujeme zajímavé postavy českého i zahraničního kulturního života. Výrazné tváře tuzemské hudební scény nabízejí v Sedmém nebi exkluzivní výběr hudby od klasiky po alternativu, patří mezi ně například hudebnice Never Sol, publicista Pavel Klusák nebo Milan Cais z Tatabojs.

autoři: lukpo , tvod
Spustit audio

Související