Viviane Chassot: Mozart

6. červen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Viviane Chassot: Mozart

Nová nahrávka s úpravami klavírních koncertů Wolfganga Amadea Mozarta pro akordeon. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.

(…) V otázce kadencí zvolila Chassotová zlatou střední cestu, tam kde Mozart napsal vlastní kadenci, hraje ji, protože je toho názoru, že není nic lepšího než to, co napsal sám skladatel. A s tím mohu bezvýhradně souhlasit. Sázkou na jistotu byla spolupráce s orchestrem Camerata Bern, která vzala v úvahu subtilnější dynamiku akordeonu a hrála v stěžejních momentech partitury jemněji, v dobré interakci a velké flexibilitě. Chassotová si zvolila nahrávat bez dirigenta. Kdo tedy vedl orchestr? Chassotová sama prozradila, že úhelným kamenem úspěchu byla komunikace mezi jí a koncertním mistrem. Doslova říká: Přesné koncentrace a souhry jsme dosáhli očním kontaktem a společnou synergií, jak je to běžné v komorní hudbě. (…) Nahrávka Cameraty Bern a Viviane Chassotové s Mozartovými koncerty je dalším pozoruhodným příspěvkem i obohacení literatury pro akordeon, která splňuje všechny předpoklady mimořádné interpretace a jiného, neotřelého pohledu na zažitý repertoár. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství Sony.

autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...