Videosloupek: Četnické humoresky

19. červenec 2003

Těm divákům, kteří si oblíbili původní televizní seriál Četnické humoresky, vychází nyní vstříc Česká televize. V těchto dnech uvádí totiž seriál režiséra Antonína Moskalyka na trh na videokazetách.

Základem seriálu, k němuž psali scénář mj. Pavlína Solo, Miloš Fedaš a také režisér Antonín Moskalyk, se staly faktické případy z minulosti českých četnických a policejních stanic. V autorské licenci scénáristů a dramaturgů (skupina Dariny Levové a Josefa Souchopa brněnského studia ČT) doznaly jistých úprav a jako samostatné příběhy se proměnily v jednotlivé seriálové díly. Hlavní hrdina poručík Karel Arazim v podání Tomáš Töpfera se stal spolu se svým "kolegou a parťákem" Ivanem Trojanem populární diváckou dvojicí již v první sérii. Jak tvrdí sám Antonín Moskalyk, důvodem divácké obliby je hlad po původních domácích příbězích, které publiku připomenou českou povahu a humor. Po příbězích, které - i navzdory dovezeným sitcomům a tzv. mýdlovým operám - stále ještě český divák preferuje před neméně populárními Přáteli nebo Sexem ve městě. Přestože úroveň jednotlivých dílů byla kolísavá (a v případě druhé série se tento nedostatek bohužel ještě o něco prohloubil, což občas nešťastně podtrhla i sporná delší metráž nových dílů), dokázaly si Četnické humoresky najít brzy své početné publikum. Zásluhu na tom nesporně má i skvělé herecké obsazení (ostatně, divácké záliby dívat se na "své" herce pravidelně na obrazovce uměl šikovně využít už Jaroslav Dietl a se střídavým úspěchem se o totéž pokouší také Pavel Míka a Jaroslav Hanuš, autoři mj. seriálu Život na zámku). Vedle Tomáše Töpfera a Ivana Trojana nabídly Humoresky např. výkony Petra Kostky, Aleny Antalové, Libuše Šafránkové, Tatiany Vilhelmové nebo Stanislava Zindulky.

Seriál Četnické humoresky

Nyní tedy vstupuje Arazim se svými kolegy z četnické pátrací stanice do prodeje ve čtyřech kompletech po třech videokazetách. Videokazety lze objednat v oddělení Telexportu ČT nebo prostřednictvím e-mailu.

autor: (ska)
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?