Upravit brownfield v Praze? To je hračka. Problém je to v pohraničí, tam musíte najít energii a klienta, říká architekt
Saša Michailidis se ptá architektů Martina Krupauera a Davida Tichého, kteří se zabývají i urbanistickým rozvojem. Donedávna nezastavěné a nevyužité plochy, tzv. brownfieldy, se proměňují. Viditelným příkladem je třeba budova Masaryčka v Praze, stavba slavné architektky Zahy Hadid, kam se už na podzim loňského roku nastěhovali nájemníci. Jak brownfieldy mění tvář nejen hlavního města, ale i pohraničí? Repríza ze 4. 10. 2023.
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Věž Zauhlovačka, OD Breda... Spolky zachraňují architekturu. Bez nadšení to nejde, zní v Akcentu
Saša Michailidis se ptá Jitky Jakubičkové a Matěje Kulhavého.
-
Hmota a Mluvící objekty. Nové podcastové minisérie o architektuře, co stojí za pozornost
Co říkají města o svých obyvatelích? Jsou všichni dobře slyšet? A o čem se při tvůrčím procesu malo mluví?
-
Škola jménem Santini. Vydejte se po stopách slavného architekta
Po smrti stavitele se dále šířil jeho architektonický rukopis, který si na Plzeňsku osvojili Ondřej Matěj Kondel a jeho syn Evžen, a také architekt Jakub Auguston mladší.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.