Ulf Wakenius: Taste of Honey

18. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ulf Wakenius: Taste of Honey

Novinka švédského tria Ulf Wakenius (kytara), Lars Danielsson (basa) a Magnus Öström (bicí) s jazzovými úpravami skladeb Paula McCartneyho a Beatles. Poslechněte si recenzi Otakara Svobody. 

(…) 62letý švédský kytarista Ulf Wakenius má za sebou 15 nahrávek coby leader sestav a doslova desítky účastí na projektech jiných. Je už osvědčeným interpretem jmenovaného mnichovského labelu a lze konstatovat, že pravidelně vydávané desky drží vysokou kvalitu. Další dva do tria – kontrabasista a cellista nahrávky, o rok mladší a také rodák z Göteborgu, Lars Danielsson, je ponejvíc oblíbeným sidemanem světových jazzových osobností a nejmladší z nich, 55letý rodák z Västärasu, bubeník Magnus Öström je z nich v tomto smyslu nejskromnější a drží se povětšinou ve Skandinávii. Jejich novinka, Taste of Honey, každopádně jakousi medovou příchuť přináší. Deska je to výrazně posrsťová a lehce vstřebatelná. Ale přitom výrazná, zajímavá a až si ji pořídíte, rádi si ji budete pouštět opakovaně. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství ACT.

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...