Tváře smíření

Bílá hora je i po 400 letech výzvou k návratu k historickým kořenům a náboženskému dialogu. Impulsem se stala aktuální umělecká intervence v areálu památníku i program setkání, přednášek a diskuzí, které probíhají od 7. září do 8. listopadu.

Poutní areál na Bílé hoře dnes obývá malá česko-německá komunita sester benediktinek, které svoji přítomnost na tomto rozporuplném místě našich dějin vnímají jako cestu smíření.

Pořad Adriany Krobové a Teresie Bečkové s názvem Tváře smíření zachycuje jedinečnou atmosféru tohoto místa i tvůrčí cestu k nové podobě hrobu padlých na pozadí ekumenické bohoslužby na úvod dvouměsíčního projektu s názvem Co nás rozdělilo, může dnes spojovat? Vrcholem dvouměsíčního projektu bude 8. listopadu slavnostní ekumenická bohoslužba od 18 hodin.

autoři: Teresie Bečková , Adriana Krobová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.