Tři mušketýři v Dlouhé

00162304.jpeg

Divadlo v Dlouhé v sobotu 21. dubna uvádí premiéru inscenace proslulého Dumasova románu Tři mušketýři v režii Hany Burešové.

Dobrodružný příběh o věrném přátelství, hrdinství, smyslu pro čest a spravedlnost byl už bezpočtukrát zfilmováni i jevištně adaptován, přesto se režisérka Hana Burešová a dramaturg Štěpán Otčenášek rozhodli pro vlastní, novou dramatizaci.

Ve své inscenaci vycházeli především z pocitu prvotního okouzlení, které jako děti při četbě románu prožívali, a z intenzivního prožitku sounáležitosti s hrdiny, který v nich dodnes přetrvává.

Na jedné ze zkoušek si s dramaturgem Štěpánem Otčenáškem povídala Marina Feltlová, kterou nejdříve zajímalo, proč s režisérkou Hanou Burešovou nevyužili žádnou z již existujících adaptací a rozhodli se pro vlastní divadelní verzi Tří mušketýrů.

V hlavních rolích inscenace Tři mušketýři se představí Marek Němec jako D´Artagnan, Jan Vondráček jako Athos, Miroslav Hanuš jako Porthos a Pavel Tesař v roli Aramise. Mylady ztvární Helena Dvořáková, Konstance Klára Sedláčková. Scénu navrhl David Marek, kostýmy Samiha Maleh. Premiéra se v Divadle v Dlouhé koná v sobotu 21. dubna od 19 hod. Nejbližší reprízy jsou na programu 23. a 25. dubna.