Tereza Semotamová: Moje příliš divoká řeka

11. únor 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tereza Semotamová.

O jedné české spisovatelce a jejím dobrodružství s překladem. Originální próza z rukopisu scenáristky, autorky rozhlasových her a pásem, spisovatelky a překladatelky Terezy Semotamové.

Mladé děvče se ocitne na konci slepé uličky svého života, a tak se rozhodne, že bude žít ve skříni z jednoho velkého nábytkářského řetězce. To je zápletka knihy, kterou Tereza Semotamová nazvala lakonicky Ve skříni a před nedávnem vydala v nakladatelství Argo. Jde o její druhý román.

Čtěte takéTereza Semotamová: Rozhlasová hra tady byla, je a bude

Ten první napsala spolu s Jakubem Vítkem pod názvem Počong aneb O pinoživosti lidské existence. Její jméno se ale objevilo i v tirážích řady dalších svazků – mimo jiné totiž také překládá z němčiny. Přímo pro rozhlas teď napsala povídku o jedné literátce, jejíž román se má dočkat překladu do španělštiny. Čeho se má dočkat sama hrdinka, to zodpoví text Moje příliš divoká řeka.

Z autorčina rukopisu připravila Klára Fleyberková.
Účinkuje: Zuzana Kajnarová-Říčařová
Režie: Jaroslav Kodeš

Natočeno v roce 2018.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.