Tehila Nini Goldstein a Tomáš Král: Sefardské a barokní písně zazněly ve světové premiéře

10. prosinec 2021

Sopranistka Tehila Nihi Goldstein a její manžel barytonista Tomáš Král společně představili ve světové premiéře 23. listopadu 2021 v pražském kostele svatých Šimona a Judy svůj nový program nazvaný Sefardské a barokní písně. 

PROGRAM
Giulio Caccini, Luigi Rossi, Giovanni Felice Sances a další
Účinkují Tehila Nini Goldstein (soprán), Tomáš Král (baryton) a Ensemble Sferraina.
Připravila a slovem provází Lucie Hradilová.

Ve svém velmi působivém přednesu písní a árií nesmírně citlivě představili nejrůznější podoby lásky v hudbě. Jejich pěvecké umění doprovodili členové z Ensemble Sferraina – David Bürgermüller na teorbu, loutnu a barokní kytaru a Tobias Steinberger na perkuse.

Hudební večer, který proběhl exkluzivně v rámci dramaturgické řady Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK nazvané Stará hudba, přinesl moravské i jemenské lidové písně a také árie barokních skladatelů Giulia Cacciniho, Luigiho Rossiho, Belerofonteho Castaldiho a dalších. Zazněly také dvě dramatické minioperky Lamento Turkyně Zaidy (G. Caccini) a Židovka Heleazaria píše Titovi Vespasianovi (L. Rossi).

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.