Tehila Nini Goldstein a Tomáš Král: Sefardské a barokní písně zazněly ve světové premiéře

10. prosinec 2021

Sopranistka Tehila Nihi Goldstein a její manžel barytonista Tomáš Král společně představili ve světové premiéře 23. listopadu 2021 v pražském kostele svatých Šimona a Judy svůj nový program nazvaný Sefardské a barokní písně. 

PROGRAM
Giulio Caccini, Luigi Rossi, Giovanni Felice Sances a další
Účinkují Tehila Nini Goldstein (soprán), Tomáš Král (baryton) a Ensemble Sferraina.
Připravila a slovem provází Lucie Hradilová.

Ve svém velmi působivém přednesu písní a árií nesmírně citlivě představili nejrůznější podoby lásky v hudbě. Jejich pěvecké umění doprovodili členové z Ensemble Sferraina – David Bürgermüller na teorbu, loutnu a barokní kytaru a Tobias Steinberger na perkuse.

Hudební večer, který proběhl exkluzivně v rámci dramaturgické řady Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK nazvané Stará hudba, přinesl moravské i jemenské lidové písně a také árie barokních skladatelů Giulia Cacciniho, Luigiho Rossiho, Belerofonteho Castaldiho a dalších. Zazněly také dvě dramatické minioperky Lamento Turkyně Zaidy (G. Caccini) a Židovka Heleazaria píše Titovi Vespasianovi (L. Rossi).

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová