Štěpán Beránek: Ochutnávka z mojí hlavy

1. prosinec 2011
02498219.jpeg

V nové Galerii Vernon Depot byla zahájena výstava soch a objektů mladého sochaře Štěpána Beránka nazvaná „Ochutnávka z mojí hlavy“.

Devětadvacetiletý autor studoval v letech 2001 až 2007 na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliérech profesorů Jana Hendrycha a Jiřího Lindovského, ale za zkušenostmi se vydal také na Middlesex University London či na sympozium Figural Drawing v italské Florencii.

Jeho první výstavou byla v roce 2009 expozice „Krásná zlá“ v pražské Trafačce a letos na podzim na sebe upozornil zejména výstavou „Vlci , ptáci, kalhotky“, která proběhla v sokolovském klášterním kostele sv. Antonína Paduánského.

Karel Oujezdský se na úterní vernisáži v souvislosti s názvem výstavy „Ochutnávka z mojí hlavy“ Štěpána Beránka zeptal, jakým směrem se ubírá jeho přemýšlení o soše, jejím tvaru, materiálu a vnitřním obsahu.

Výstavu Beránkových soch a objektů nazvanou „Ochutnávka z mojí hlavy“ můžete v nové Galerii Vernot Depot ve čtvrtém patře domu v ulici U Průhonu 22 v Praze 7-Holešovicích navštívit do 29. ledna.